poniedziałek, 17 sierpnia 2015

10 sposobów na to jak znaleźć swoją pasję

Szczęśliwy człowiek, który robi to co kocha, czuje się spełniony i dodatkowo zarabia na tym pieniądze? To możliwe! Wszyscy wielcy ludzie, którzy osiągnęli sukces cieszyli się z tego ogromnie, a to znaczy, że do swoich zadań podchodzili z ogromna pasją. Ale jak znaleźć swoją pasję?

 

Czy twoje codzienne obowiązki wykonywane są beznamiętnie i mechanicznie? Czy czujesz, że
codzienna rutyna dobija cię i nie pozwala realizować planów? Czy pierwsza poranna myśl o
pracy wywołuje grymas na twarzy i ekspresowo demotywuje? Z cała pewnością brakuje ci pasji w
działaniu. Podpowiadamy jak to zmienić.

Oto 10 sposobów na to jak znaleźć swoją pasję:


TY:


1. Najpierw określ, co sprawia ci radość i trzeźwo oceń swoje możliwości. Jeśli pasjonuje cię np. wspinaczka wysokogórska, ale twoja kondycja fizyczna jest w nie najlepszym stanie oraz nie posiadasz odpowiedniego sprzętu, nie możesz z miejsca zacząć zdobywać Kilimandżaro. Nie oznacza to również rezygnacji ze swojej pasji. Potrzeba czasu do jej realizacji: najpierw zadbaj o kondycję oraz skompletuj odpowiednie wyposażenie, a następnie działaj! Świat stoi u twych stóp.

2. Zapisz na kartce wszystkie rzeczy, które jako małe dziecko sprawiało ci przyjemność. Przykładowo: uwielbiałaś stroić/malować/czesać lalki, być może powinnaś pomyśleć o jakimś kursie fryzjerskim? Jeśli masz talent spróbuj rozwijać się w tym kierunku, zapisz się na kurs, zaoferuj swoje usługi innym. Albo załóż bloga modowego. Kto wie, może powrót do przeszłości będzie dla ciebie inspiracją?

3. Znajdź zajęcie, które sprawia, że czas szybciej mija. Nie chodzi oczywiście o to, żeby przyspieszyć i tak szybko mijające dni. Robiąc coś z pasją, czas zdecydowanie szybciej płynie. Nie męczysz się gapiąc beznadziejnie na tarcze zegara, odliczając minuty do opuszczenia stanowiska pracy. Pasja polega na tym, że nie możesz odciągnąć się od tego, co aktualnie robisz.


LUDZIE:


4. Zainteresuj się tym co robią twoi znajomi. Ludzie są prawdziwą kopalnią  inspiracji. Każdego interesuje coś innego, dlatego też podpytaj znajomych, czym zajmują się po godzinach pracy. Może ich zamiłowanie do np. kuchni molekularnej spowoduje, że ty również zaczniesz przeglądać przepisy kulinarne?

5. Poznawaj nowych ludzi i ich pasje. Poznawanie nowych ludzi jest niesamowicie inspirujące i fascynujące. Obracając się tylko w kręgu własnych znajomych, ograniczasz swoje pole do działania. Zatem wyjdź do ludzi i dużo rozmawiaj. Być może ktoś zarazi cię pasją i dzięki temu połkniesz bakcyla.

6. Zapytaj (nie)znajomych czy możesz się do nich przyłączyć. Przyjaciele (lub nowo poznane osoby) wypierają się na kurs kizomby? Tobie ta nazwa kojarzy się z jakimś afrykańskim plemieniem? Śmiało idź razem z nimi, nic nie tracisz. Jeśli ci się nie spodoba, to trudno, ale możesz nauczyć się kilku nowych ruchów tanecznych i przy okazji poznać nowych, inspirujących ludzi.

7. Zainspiruj się swoimi autorytetami. Uwielbiasz czytać książki Wojciech Cejrowskiego, a każdy odcinek jego programu telewizyjnego oglądasz z wypiekami na twarzy? Jeśli tak, zrób mały research w sieci: poczytaj wywiady, artykuły, biografię, itp. Jeśli masz możliwość spotkania się ze swoim idolem na żywo (np. spotkania autorskie, targi, eventy) nie wahaj się i porozmawiaj w cztery oczy. Z całą pewnością doda ci to pewności siebie i zmotywuje do działania.

INNE:


8. Dużo czytaj. Nie tylko fora internetowe, ale również czasopisma i blogi. Pamiętaj też, że najlepszym źródłem i skarbnicą wiedzy są książki. Zastanów się, na jakie strony internetowe najczęściej wchodzisz, albo książki o jakiej tematyce najczęściej czytasz. Być może będzie to punkt zwrotny do znalezienia swojej pasji.

9. Nie zwracaj uwagi na negatywne komentarze. Jeśli twoi znajomi uważają, że fotografowanie owadów jest co najmniej dziwne, uszanuj ich zdanie, ale zignoruj. To twoja pasja i nic im do tego. Jeśli robisz to, co cię uszczęśliwia, przyjaciele powinni cię w tym wspierać, a nie zniechęcać. 

10. Eksperymentuj i ucz się na błędach. Nie bój się próbować nowych rzeczy. Najlepsza nauka to ta oparta na własnych doświadczeniach. Jeśli coś nie wychodzi tak jak powinno,  w żadnym wypadku nie zniechęcaj się i nie rezygnuj! Jeśli pieczenie babeczek nie jest twoją mocna stroną, może zajmij się szydełkowaniem? Nie zamykaj się w obrębie jednego tematu, np. gotowania. Śmiało wyjdź poza strefę swojego komfortu i odkrywaj nieznane.

0 komentarze:

Prześlij komentarz